کتاب خاک خوب

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: غفور آلبا-جایزه پولیتزر

این به داستان پر زرق و برق یک کشاورز چینی و خانواده اش در چین قدیمی آسیایی می گوید. فروتنی ریه های وانگ در خاکی که او کار می کند، شکوفا می شود و زمین را به عنوان پرورش او و خانواده اش پرورش می دهد. در نزدیکی، اربابان خانه هوانگ خود را بالاتر از سرزمین و کارگران خود قرار می دهند؛ اما آنها به زودی سقوط خود را خواهند دید. هنگامی که سیل و خشکسالی آنها را به دنبال کار در شهر می اندازند، زمان های سخت بر روی وانگ لیگ و خانواده اش می آیند. شورش مردم کارگر، وارد خانه های غنی شده و آنها را مجبور به فرار کردند. هنگامی که وانگ لیونگ رحم خود را به یکی از نجیب و پاداش می دهد، حتی در همان حال که خانه هوانگ می افتد، در جهان می افتد. برنده جایزه نوبل، مروارید س. باک، کل چرخه زندگی را می بیند: ترورهای آن، احساسات، جاه طلبی ها و پاداش های او. رمان برجسته ای که توسط میلیون ها نفر از خوانندگان محبوب شده است، یک داستان عامیانه از یک خانواده معمولی است که در جریان تاریخ قرار دارد.


خرید کتاب خاک خوب
جستجوی کتاب خاک خوب در گودریدز

معرفی کتاب خاک خوب از نگاه کاربران
خاک خوب، کتاب نخست از رمانی سه گانه است که برای نخستین بار در سال 1930 میلادی انتشار یافت، و به دنبال آن، «پسران» در سال (1932) و «خانواده پراکنده» در سال (1935) منتشر شدند. در «خاک خوب»، زندگی «وانگ لونگ»، دهقان فقیر شهرستان «آن هوئی» روایت می‌شود. نویسنده باورهای دهقانان متوسط چینی که با فقر و گرسنگی و جنگهای داخلی پیش از انقلاب درگیر بودند را با دقتی واقع‌بینانه توصیف میکند. اما، از ورای شخصیت «وانگ لونگ» است، که روحیه چینی سربرمی‌آورد. «وانگ لونگ» به زمین پای‌بند است، زیرا زمین: «خون و گوشت هر کس است». «وانگ لونگ» نیز، با استفاده از آشفتگی آن روزها خود مالکی بزرگ می‌شود. با این حال، «خاک خوب»، تنها صعود یک دهقان نیست که در ایام کهولت به «گل گلابی» دلفریب، دل می‌بازد، و موجب ناخشنودی پسرانش می‌شود. بلکه این اثر، با اینکه یک رمان است، نوشته ی مستند ارزشمندی نیز هست، درباره ی دورانی که «وانگ لونگ» هنوز فقیر بود. دورانی که خود او فریاد برداشته بود: «دیگر چه! پس این وضع هرگز عوض نخواهد شد؟» و به او پاسخ داده بودند: «چرا، رفیق روزی عوض خواهد شد. وقتی که ثروتمندها زیادی ثروتمندند، امکاناتی وجود دارد. و وقتی که فقیرها زیادی فقیرند، امکاناتی وجود دارد.» پسرانش وانگ ارشد، وانگ دوم و وانگ سوم که پرقدرت و ملقب به «ببر» است و او یکی از آخرین سرلشکران ماجراجوی رژیم قدیم خواهد شد. پس از مرگ پدر، زمینها را تقسیم میکنند. اما «ببر» برادرانش را از سر باز میکند. زمین برای او اهمیتی ندارد: او چیزی جز پول نمی‌خواهد، تا ارتشی در حد جاه طلبیهایش ایجاد کند. او که «سالار جنگ» شده، پیروزیها را پشت سر می‌گذارد. اگر پسرش «یوآن» به دنیا بیاید، خوشبختی‌اش کامل خواهد شد. آرزو دارد از پسرش یک «سرلشکر کوچک» بسازد. اما پسر جوان، که بسیار هوشمند و متنفر از کشتار است، خود را به دست اندیشه‌های نو می‌سپارد. تضاد شدید میان کهنه پرستی «ببر»، و تحول‌طلبی پسر بسیار محبوبش، قدرتی دراماتیک به کتاب دوم می‌بخشد. «یوآن» سنتهای خانوادگی را می‌گسلد، و از نفوذ وانگ سوم می‌گریزد. با این حال، چون مبارزی سمج نیست، عضویت خود در انجمن مخفی را مدتها به تعویق می‌اندازد. سرانجام، به اصرار یکی از پسرعموها، تصمیم خود را عملی می‌کند به امید آنکه «رنجهای ملت فقیر» که او شاهد طغیان آن بوده، پایان گیرد. «یوآن»، کمی پس از آنکه جانب انقلاب را می‌گیرد، دستگیر می‌شود، و تنها در برابر باجی کلان، که بستگانش می‌پردازند، از مرگ نجات می‌یابد. همین که آزاد می‌شود، به خارج از کشور می‌رود، تا آموزش خود را کامل کند، و با تمدن غرب آشنا شود. کتاب با تولد عشقی ساده میان «یوآن» و «می‌لینگ»، یک دانشجوی چینی، پایان می‌گیرد. و نهایتاً سالار پیر جنگ به دست دهقانان شورشی کشته می‌شود

مشاهده لینک اصلی
وانگ لیگ یک شخصیت جالب است و تنظیم بسیار جالب است. با این حال، این تنها سه ستاره برای من بود تا آخرین صفحه. من این انتظار را نداشتم، اما کار کرد.

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره راست، بنابراین توصیف کتاب به اندازه کافی خسته کننده است، لانه های زندگی از کشاورز چینی شما به طور متوسط. من احتمالا هرگز حتی آن را به یک نگاه دوم را دوست ندارد من می گویند این یکی از کتاب های مورد علاقه او بود. این یک پسر است که بسیار خسته کننده است، بنابراین من قطعا مجبور به خواندن آن بودم. و اکنون، بعد از خواندن آن، هنوز نمیتوانم توصیفی بهتر از این کتاب را ارائه دهم. زبان لاغر و ساده است، داستان به سرعت در حال حرکت است و هیچ قطعه خاصی ندارد. و هنوز نمیتوانم آن را پایین بیاورم این شخصیت ها بود. قدرتمند و فریبنده بودم، خودم را گریه کردم و با آنها خندیدم، زمانی که همه چیز بد شد، برای آنها می ترسیدم و می خواستم وقتی که همه چیز خوب پیش می رفت، به آنها مشاوره بدهم. @ چه شما جهنم رنج وانگ، جهنم، چگونه می تواند شما را انجام دهد؟ @. یک رابطه شخصی وجود دارد که می تواند بین خواننده و کاراکتر برقرار شود، بیشتر از هر کتاب دیگری که می دانم وجود دارد. من رمان را 5 ستاره کامل دادم، مگر آنکه برای چند فصل آخر که من احساس می کردم کلی ضعیف و غیر ضروری بود. من حدس می زنم این به این دلیل بود که شخصیت های شخصیتی ناگهان رشد کرده و روابط شخصی جعلی از بین رفته است.

مشاهده لینک اصلی
ریدز: 4/7/2016 برای RC Oprahs Book ClubRead: 11/1 / 2015 ابتدا من این کتاب را دوست دارم، زیرا دوست دارم مبارزه وانگ را از هیچ چیز برای تبدیل شدن به یک مرد ثروتمند مهم بدانم. از لحظه ای که @ خرید @ همسر، و هر دو در زمین های کوچک خود کار می کنند، راه جمع آوری پول برای گسترش کسب و کار خود. اگرچه جزئیات هر دو تکراری و ساده هستند، هر فصل اولیه این کتاب درمورد کار و مبارزه سخت نشان می دهد. اما زمانی که وانگ در وسط غنی بود، مورد علاقه من در این کتاب تبخیر شد. چگونه خانم باک را بنویسید هنوز هم شگفت انگیز است. جزئیات فرهنگ و نواختن نیز واقعی و قابل تصور است. اما من داستان داستان این داستان را دوست ندارم که ناراحت کننده و ناراضی باشد. از آنجا که وانگ شروع به گرفتن همسر دوم و بسیاری از صحنه های بی عدالتی در برابر اولین همسر که از ابتدا با وانگ همراه با endingnya همراه بود، که من فکر می کنم نمی توان آن را به عنوان HEA.Ini نظر یک کتاب در مورد کار سخت و موفقیت است که خراب زندگی است. من نیاز به یک داستان عادلانه تر و پایان شادتر دارم.

مشاهده لینک اصلی
4.25 پس از توصیه های متعدد از بسیاری از دوستان، من خیلی خوشحالم که این را خوانده ام. بسیار لذت بخش است که در زندگی وحشی یک کشاورز چینی خوانده می شود. زبان و روایت بسیار ساده است. احساس خوبی به همراه چند لحظه دلخراش داشتم. یک نگاه اجمالی به فرهنگ چینی - اهمیت رنگ های مختلف، جشن تولد، سنت های دفن ... به دنبال خواندن سه گانه.

مشاهده لینک اصلی
است بی سابقه ای از خشم که به من آورده این کتاب و در همان زمان، چقدر من disfrutado.Gracias جهان برای ساخت به من شد در یک زمان به دنیا آمد هنگامی مردانگی سزاوار سرزنش است و به عنوان در آن زمان استاندارد نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خاک خوب


 کتاب دلبند
 کتاب گیلیاد
 کتاب آلیو کیتریج
 کتاب اتحادیه ی ابلهان
 کتاب پل سن لوئیس ری
 کتاب خاک خوب