کتاب خاک خوب

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: غفور آلبا-جایزه پولیتزر

این به داستان پر زرق و برق یک کشاورز چینی و خانواده اش در چین قدیمی آسیایی می گوید. فروتنی ریه های وانگ در خاکی که او کار می کند، شکوفا می شود و زمین را به عنوان پرورش او و خانواده اش پرورش می دهد. در نزدیکی، اربابان خانه هوانگ خود را بالاتر از سرزمین و کارگران خود قرار می دهند؛ اما آنها به زودی سقوط خود را خواهند دید. هنگامی که سیل و خشکسالی آنها را به دنبال کار در شهر می اندازند، زمان های سخت بر روی وانگ لیگ و خانواده اش می آیند. شورش مردم کارگر، وارد خانه های غنی شده و آنها را مجبور به فرار کردند. هنگامی که وانگ لیونگ رحم خود را به یکی از نجیب و پاداش می دهد، حتی در همان حال که خانه هوانگ می افتد، در جهان می افتد. برنده جایزه نوبل، مروارید س. باک، کل چرخه زندگی را می بیند: ترورهای آن، احساسات، جاه طلبی ها و پاداش های او. رمان برجسته ای که توسط میلیون ها نفر از خوانندگان محبوب شده است، یک داستان عامیانه از یک خانواده معمولی است که در جریان تاریخ قرار دارد.


خرید کتاب خاک خوب
جستجوی کتاب خاک خوب در گودریدز

معرفی کتاب خاک خوب از نگاه کاربران
** هشدار اسپویلر ** این کتاب یکی از سخت برای رای دادن است. من متوجه شدم کتاب دشواری برای خواندن احساسی است، اما تمام آنچه را که درخشان بود، می دانست. غم انگیز بود که چگونه وسوسه های وانگ رگ های خونی با زمین پتانسیل شادی خود را از بین برد. و به نظر می رسید که با پول بیشتر مشکلات پیچیده تر شد. چرخه خانه غنی Hwang تبدیل به خانه کشاورزان - با تمام عادت های غریب خود را غنی - بخش درخشان ترین از همه بود. و آن را با او شروع به خرید این زمین کمی حتی قبل از همه مشکلات واقعی آغاز شده است. من حدس می زنم باید متوجه شدم این یک مشکل برای او بود وقتی که تصمیم گرفت از درآمد ناچیز خود برای خرید زمین بیشتر از صرفه جویی در مصرف غذای خانواده اش استفاده کند. من واقعا از وانگ لیگ ناامید شدم، در حالی که من عالین را دوست داشتم. چطور می توانست او را از چیزی که به او داده بود، دوست نداشته باشد؟ نمیتوانست زیبایی او را با وجود ظاهر فیزیکیش پیدا کند؟ پس از مرگ O-Lan، من به طور جدی می خواستم وانگ لیگ رنج می برد. من امیدوار بودم که خانه اش مانند خانه های ثروتمند که توسط سارق مسلح به سرقت رفته بود، سرقت شود، پس ثروتمندان بیش از حد غنی بودند. @ من آن را طعنه زدم، با این حال، در پایان زمانی که وانگ شش ها بزرگترین راحتی ها به شکل دختران (دختران که خیلی بی فایده بود، آنها را به نام @ بردگان @ نامیدند و زمانی که آنها متولد شدند، فقط به شانه زدن پرداختند) - باlittle fool @ او به نام او و Peach Blossom، که مانند دختر به او بود، اشاره کرد. در حالی که پسرانش او را به چیزی جز مشکل نرساند. در اینجا بسیار زیاد است، احساس می کنم که باید یادداشت ها را یاد بگیرم. اما من احساس می کنم که این قطعا یک کتاب ارزش خواندن است، اگرچه سخت بود. اما درس در اینجا آموخته شده است: شهوت رفتن پس از پول / زمین تنها باعث سختی می شود.

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که زمین رنج می برد، زنان رنج می برند - زمانی که زنان رنج می برند، رنج می برند. من فکر می کنم این همان چیزی است که باک در کتابش به طرز بسیار زیبایی گرفته شده است. او نویسنده ی فمینیستی درخشان است. باک از طریق شخصیت او می گوید که همه مردان (در داستان وانگ لیگ) افزایش می یابد و رونق آن به دلیل وابستگی او بهgood earth @ است که نه تنها به سرزمین او، بلکه به زن خوبی است. بدون داشتن زنش، هیچ کدام از رفاه او را نداشت! تراژدی این است که او نمی داند چه چیزی دارد و زن رنج می برد. قلب من فقط برای O-lan آسیب می زند و او به من یادآوری می کند که بسیاری از زنان در دنیا زندگی مشابهی دارند. بنابراین بسیاری از زنان میوه میوه می آورند، آن را بالا برده و در سکوت رشد می کنند. آنها از بین می روند، تخریب می شوند و از دست نمی دهند. زندگی بدون زمین بدون وجود زمین زندگی می کند، همانطور که زندگی بدون زنان بدون آن زندگی می کند.

مشاهده لینک اصلی
من نمی توانم این کتاب را پایین بیاورم. این بسیار آموزنده در مورد فرهنگ پیش از انقلاب چین بود. اما حتی بیشتر از آن، سفر هیجانی جالب بود. در ابتدا، شخصیت های ریه وانگ به نظر می رسد بسیار ساده و مهربان است، هر چند قابل احترام است. اما همانطور که رمان پیشرفت می کند، شخصیت او بیشتر و پیچیده تر می شود، بیشتر و بیشتر انسان است. برای من خیلی سخت بود که نظر خود را درباره او تعریف کنم وقتی که تمام شد. آن را ساده به عنوان فقط از او متنفر بود زیرا بخشی از او وجود دارد که خوب بود، حتی در پایان. این چیزی است که او را انسان می سازد. من فکر می کنم این احساس ناشی از زیرچشمی نگاه کردن باک است. ما در زمان تصمیم گیری های دشوار به ذهن ریه ها می اندیشیم. من فکر می کنم همه ما می خواستیم بیشتر از O-Lan بدست بیاریم. بدیهی است که همه ما با او همدردی می کنیم و علیرغم عدم تقارن آن در تقریبا همه در رمان، او بسیار دوست داشتنی و محترمانه به عنوان خوانندگان مدرن غرب است. اما من فکر می کنم این واقعیت است که ما نمی توانیم با او بیشتر درگیر شویم، معنای خود را دارد. به رغم این واقعیت که همه ی مشارکت هایش، مسلما مهم تر از آن است، نادیده گرفته شد. به عنوان خوانندگان ما فقط مجاز بودیم که سطح شخصیت O-lans را ببینیم، همانطور که همه افراد جامعه اش دیدند - همه آنها مراقبت از دیدن و واقعا، همه آنها معتقد بودند وجود دارد. من فکر می کنم نوشته های بسیار باهوش خود را در بخش Bucks.

مشاهده لینک اصلی
من وقتی متوجه شدم کتابی را شروع کرده ام که سبک نوشتن مروارید S. Bucks خاص است، متوجه شدم. زبان ساده و روشن است، اما در عین حال احساساتی است. یک کلمه هدر رفته وجود ندارد آرامش در خطوط وجود دارد که احساسات شما را پر می کند. شما یک خانواده سنتی و سخت کار را تماشا می کنید که بسیار به خاک وابسته اند و تلاش می کنند تا خود را به چیزی تبدیل کنند. جزئیات تاریخی پراکنده هستند من حدس می زنم که داستان در دهه اول دهه 1900 تنظیم شده است. این کتاب در سال 1931 منتشر شد و مدت زمانی که تحت پوشش قرار می گیرد، احتمالا به پایان می رسد در سی سالگی، زمانی که شخصیت مرکزی وانگ لیگ در 70 سالگی خود است. این کتاب در واقع اولین تریلیلی است. نویسنده، مروارید سوک باک، جایزه نوبل ادبیات در سال 1938 را کسب کرد. بنابراین داستان چیست؟ زن و شوهر چینی جوان، رگ وانگ و O-lan، از هیچ چیز شروع نمی شود. ازدواج مرتب شد و آنها هیچ چیز از یکدیگر نفهمیدند. این کتاب به دنبال زندگی و فرزندان خود است. نوزادان متولد می شوند، اما زندگی آنها برای کتاب های بعدی سه گانه است. برای من، این داستان به عنوان یک داستان تلقی می شود که در مورد وقایع و فراز زندگی است. در مورد اینکه چگونه ما از دوران کودکی به بزرگسالی و در نهایت سن برمیخوریم، تغییر می کند. این نیز در مورد ارزش زمین است. این نمی تواند به سرقت برود، زیرا طلا یا نقره یا سنگهای قیمتی می تواند به سرقت رفته باشد. این غذا را می دهد و لذت می برد. کار کردن با زمین، اهداف زندگی و رضایت زیاد است. سنت ها و آداب و رسوم چین به زیبایی کشیده شده اند - لباس و غذا، ازدواج و تولد و مرگ، جشن های سالانه، تبعیض جنسیتی. گمرک کشیده شده است، بنابراین شما می بینید که چگونه مردم چینی در مورد سنت های خود احساس می کنند. چگونه می بینیم پادشاهان و پاها و زیبایی. و زشتی یادگیری کتاب و جنگ و قحطی. نقش و وضعیت سالمندان، موقعیت فرزند ارشد، دختران، عقب افتاده. چطور بود که در اوایل دهه 1900 در چین رشد کرد؟ و موفقیت چیست؟ خواننده به رسمیت می شناسد آنچه که برای همه مردم رایج است و آنچه که در زندگی در چین مشخص است. هنگامی که من شروع به شنیدن کردم، جورج گیدال با داستان روبرو نشد، اما به من افتاد. من واقعا آن را دوست داشتم. خطوط به آرامی و حرکت می کنند. مکث طولانی دلپذیر. زمان فکر کردن پیش از آنکه داستان ادامه یابد، یک بار اشک می ریخت. من به شدت مراقب Wang Lung و O-lan بودم، اما نه برای هیچ یک از شخصیت های دیگر. به همین دلیل است که من به تدریس ادامه می دهم. این یک داستان خوب است، به طور خلاصه، توسط نویسنده ای که راه منحصر به فردی برای گفتن چیزها به سادگی، بی سر و صدا و قدرتمند دارد. داستان خود من استثنایی نیست، اما چگونه آن را گفته است.

مشاهده لینک اصلی
این یک نگاه بسیار غیر منتظره به زندگی در روستایی قبل از انقلاب چین است. گرچه او آمریکایی است، Pearl Buck موضع عینی در مورد شیوه های فرهنگی چینی از آن زمان را شامل می شود، از قبیل پای زدن و بردگی زنان. با این حال، یکی از عذاب های نامعلوم نسل های بی شماری از زنان را در بر می گیرد. همسر O-Lan به خصوص به خوبی طراحی شده است؛ خواننده به شدت احساس تنهایی وحشتناکی می کند. در جامعه چینی، او می داند که او خیلی زشت است و دوست دارد، @ و شوهرش به نظر می رسد عشق لوتوس، فاحشه زندگی می کند، بیش از او - با وجود مشارکت بدون شک خود را به سلامت خانواده و خانه. صحنه های قحطی و ناامیدی، آکورد های حماسی Steinbeck و Rohinton Mistry، نویسنده ی بزرگA Fine Balance، @ در مورد دست نخورده های هند، اعتصاب می کنند. همانطور که در تمام رمان های بزرگ، تنظیم جادو سبز برنج و گندم طلایی تبدیل به یک شخصیت زنده با سرنوشت خود و البته - در برخی موارد بی رحمانه؛ بار دیگر، خیرخواهانه.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خاک خوب


 کتاب عصر بی گناهی
 کتاب همدرد
 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب عاشقانه تاریک عمیق
 کتاب اتحادیه ی ابلهان
 کتاب خوشه های خشم