کتاب پیرمرد و دریا

اثر ارنست همینگوی از انتشارات افق - مترجم: نازی عظیما-جایزه پولیتزر

رمان پیرمرد و دریا یکی از مشهورترین رمان‌های ارنست همینگوی است؛ داستان این رمان درباره یک پیرمرد ماهیگیر است و داستان بزرگترین صید او را روایت می‌کند. وقایع و اتفاق‌هایی که در این رمان رخ می‌دهد همگی ساده و باورپذیر هستند که این از نکات مثبت این رمان است. ارنست همینگوی در رمان پیرمرد و دریا، پیروزی و شکست را به صورت واقع‌گرایانه‌ای ترسیم می‌کند که این امر باعث جذابیت این رمان شده است.


خرید کتاب پیرمرد و دریا
جستجوی کتاب پیرمرد و دریا در گودریدز

معرفی کتاب پیرمرد و دریا از نگاه کاربران
همینگویی شهرت باور نکردنی دارد به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان 20th C در آمریکا و «پیرمرد و دریا» این استعداد را به یک داستان تکان دهنده و تلخ تبدیل می کند - کاملا پر زرق و برق.

مشاهده لینک اصلی
واقعا واقعا از متن هیمینگس متنفرم و این کتاب همه عناصر تنفر من را نشان می دهد. حداقل آن کوتاه است. آن را برای رفتن به آن.

مشاهده لینک اصلی
اولین همینگوی من، که منتظر دیدن بود! نتایج مثبت، با خواندن بسیار خوب، در اطراف سانتیاگو، یک ماهیگیر قدیمی کوبایی که هفتاد و هفت روز بیشتر ماهی گرفته است، تصمیم گرفت روز بعد برای بار دیگر برای تسخیر اقیانوس تلاش کند. و از آنجا، سه روز بعد مبارزه، خشم و مبارزه با پیرمرد با ماهی بزرگ، ماهیان خاویاری روبرو می شود؛ در نهایت به این انسان نزدیک است، که احساسات مشابهی را بیان می کند و در نهایت ماهیگیر را حرکت می دهد. در نهایت، ماهی مبارزه می کند، اگرچه سانتیاگو باید با یک تپه از کوسه گرسنه و یک قلب سنگین روبرو شود که به هاوانا بازگشت و همراه با اسکلت کسی است که مدت هاست اعتمادش را داشته است ... با وجود این پایان بی رحمانه این مرد به طرز شجاعانه، ارنست همینگوی خواسته بود که پیروزی را در شکست، نخستین ملوان به دست آورد تا با بزرگترین ماهی که تا به حال گرفتار شده بود، برنده شود، اما این شکست، زیرا سانتایگو هرگز به خاطر اعمال تحسینش متوجه نمی شد ... داستان زیبای من با اخلاق دوست داشتنی و با تشکر از نویسنده آن بسیار خوب است که من با شادی روبرو شدم!

مشاهده لینک اصلی
اجازه دهید او فکر کند که من بیشتر از من هستم و من خواهم بود. این کتاب واقعا چیزی خاص است. وقتی نیمه اول داستان «پیرمرد و دریا» را خواندم، آن را درست متوجه شدم. فکر نکردم که به هیچ وجه خاص بود، و من صادقانه بر این شدم که آن را تحسین کنم. اما پس از آن چیزی که فقط کلیک کرد. تا زمانی که من این کتاب را بسته نکردم، متوجه شدم که چقدر دوستش داشتم و چقدر آن را ویژه می دانستم. و این واقعا ویژه است. سبک نوشتن در یک زمان بسیار ساده و منحصر به فرد است. شخصیت اصلی شخصیتی جالب و جالب بود و به خودم کمی عصبانی بودم چون متوجه شدم که در نیمه دوم کتاب است. این به سادگی من را در حالی که به مکیده شدن به این زندگی انسان است. برای مدت کوتاهی من واقعا این غم انگیز بود، زیرا یک کتاب کوچک را به پایان رساندم که این را خیلی دوست داشتم. واقعا یک کتاب فوق العاده ای هستم که مطمئن هستم در آینده نزدیک دوباره خواندن خواهم داشت.

مشاهده لینک اصلی
من فکر کردم شاید وقتی چیزی را بخوانم چیزی را از دست دادم، اما بیشتر دوستانم نیز 3 ستاره را رتبه بندی کرده اند، بنابراین احساس نمی کنم خیلی بد است. این خیلی خوب بود، اما نوشتن اینطور نیست که مردم آن را به من نشان دهند. هیچ چیز واقعا در ذهنم جالب نبود و هر بار که یک کلاسیک را می دیدم و فکر می کردم که این فقط درست بود، من تعجب می کنم که چه چیزی از نمادگرایی من باید از دست رفته باشد، اگر پروفسور به آن اشاره کرد . من سعی کردم به خواندن کلاسیک بیشتر، اما این فقط درست بود. من متوجه شدم که چطور دوستش داشتم، اما برای من کم بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب پیرمرد و دریا


 کتاب راه آهن زیرزمینی
 کتاب گیلیاد
 کتاب سهره ی طلایی
 کتاب خوشه های خشم
 کتاب امبرسون های باشکوه
 کتاب عصر بی گناهی